Zagrajmy pod Baobabem!

W wybrane soboty między 31 maja a 20 września warszawscy afro-muzycy i Fundacja Centrum Afro-Kultury Baobab zapraszają na sobotnie koncerty, warsztaty muzyczne oraz jam sessions w ogródku senegalskiej kawiarni Café Baobab na Saskiej Kępie.

31 maja: DJOLOF-MAN
Senegalskie trio w składzie: Pako Sarr (gitara, wokal), Mamadou Diouf (djembe, wokal), Mohamed M’bow (djembe, wokal). Ich muzyka to połączenie etnicznych brzmień Zachodniej Afryki, soulu i reggae.

14 czerwca: GOO BA
Mamadou Bâ (gitara, śpiew) – aktor, dramaturg, choreograf, muzyk i śpiewak pochodzący z Dakaru, zafascynowany literaturą w językach pël i wolof.

28 czerwca: NATAN KRYSZK TRIO
Podczas tegorocznych spotkań nie zabraknie sąsiedzkiego akcentu: pod Baobabem wystąpi jazzowe, improwizujące trio saksofonisty Natana Kryszka z Saskiej Kępy, w składzie: Natan Kryszk (saksofon), Tymon Bryndal (kontrabas) i Bruno Jasieński (perkusja)

5 lipca: GROOVE BAZA
Rytm i puls, reggae, afro-beat, funk i acid jazz: Stefano Auguste (wokal), Jerzy Burkacki (bass), Grzegorz Klapa (gitara), Tomek Konca (gitara), Kazik Nitkiewicz (trąbka), Adrian Pawlak (perkusja), Dominik Sprancel (wokal), Adam Witrambowski (instrumenty perkusyjne), Artur Zwierzchowski (wokal).

19 lipca: STREFA RYTMU
Warsztaty gry na bębnach djembe ze Strefą Rytmu to wyprawa w świat rytmów Afryki Zachodniej. Po warsztatach: koncert Grupy Perkusyjnej Strefa Rytmu, której towarzyszy widowiskowy taniec oparty na choreografiach baletów Zachodniej Afryki.

2 sierpnia: SKADYKTATOR & JEGO KOSMICZNE COMBO
Władca Ska Świata Jego Wysokość SKAdyktator zaprasza na ska pod Baobabem! SKAdyktator wierzy w trzy żelazne zasady:
1. Ska powstało przed reggae.
2. Ska się tańczy, a nie poguje.
3. Młody Bob Marley nie grał reggae – grał ska!

16 sierpnia: BUBA KUYATEH
Gambijski muzyk (kora) i śpiewak, pochodzący z rodziny griotów wykonujących tradycyjną muzykę zachodnioafrykańską na korze. Tradycyjny repertuar griotów w jego wykonaniu łączy się z jazzem, funkiem i innymi nowoczesnymi brzmieniami.

30 sierpnia: GRUPO DE CAPOEIRA ANGOLA ZIMBA
Capoeira to afro-brazylijska forma tańca i sztuki walki, w której ważny jest rytm, muzyka, śpiew, ruch, ekspresja artystyczna. Capoiera Angola podkreśla silne związki capoeiry z rytualnymi tańcami wojowników z rejonów dzisiejszej Angoli.

6 września: SENEGAMBIA COLLECTIF
Kolektyw muzyków z Senegalu i Gambii, którzy poznali się właśnie w Café Baobab na Francuskiej: Pako Sarr (gitara, śpiew), Buba Kuyateh (kora, śpiew), Goo Ba (gitara, śpiew), Mamadou Diouf (djembe, śpiew), Mohamed M’bow (djembe, śpiew).

20 września: RITMODELIA
Ritmodelia czerpie muzyczne inspiracje z brazylijskiej samby ulicznej – jej rytmu, żywiołowości i siły wyrazu, a także etnicznych rytmów Afryki i Karaibów. Zespół gra na brazylijkich bębnach, surdo, werblach caixas, repinique, chocalho, dzwonkach agogo i innych instrumentach perkusyjnych, które zostały wymyślone do grania w marszu na paradach.

Początek wszystkich wydarzeń o godzinie 17:00.

 

Ogródek Café Baobab
ul. Francuska 31

Wstęp wolny!

 

Wydarzenia znalazły się w programie projektu Muzyczne spotkania na Francuskiej, który realizowany jest przez Fundację Centrum Afro-Kultury Baobab dzięki wsparciu finansowemu ze środków m.st. Warszawy