Wrzesień: Folk warszawski i muzyka świata

W wrześniu zapraszamy na dwa ostatnie koncerty na Francuskiej w tym sezonie: Kapeli Czerniakowskiej oraz zespołu Sama Yoon.


2 września – KAPELA CZERNIAKOWSKA

Wrześniową odsłonę muzycznych spotkań na Francuskiej otworzy koncert prawdziwej miejskiej legendy – Kapeli Czerniakowskiej. Zespół wykonuje utwory z obszaru miejskiego folkloru warszawskiego. Kapela powstała w 1968 roku, a na Saskiej Kępie zagra w składzie: Sylwester Kozera (bandżolka, wokal), Paweł Goleń (kontrabas, wokal), Robert Kuśmierski (akordeon, wokal), Damian Orłowski (skrzypce).

16 września – MAMADOU & SAMA YOON
Zespół powstał w 2014 roku z inicjatywy senegalskiego artysty Mamadou Dioufa oraz saksofonisty Grzegorza Rytki. Skład formacji uzupełnili Patrycja Napierała, Ania Patynek, Michał Marecki i Paweł Mazurczak – muzycy grający na co dzień m.in. w T.Love, Kapeli ze Wsi Warszawa, Kayah & Transoriental Orchestra.
Teksty piosenek są głównie w języku wolof, ojczystym języku Mamadou. Opowiadają o tęsknocie za krajem, miłości, o tradycji, szacunku do drugiego człowieka, poszukiwaniu wiedzy. „Sama yoon” znaczy w języku wolof „moja droga”, „mój wybór” – a droga muzyczna, którą obrali członkowie zespołu, prowadzi przez world music, afrobeat, etno, reggae i inne dźwięki świata.

 

Start: 17:00, wstęp wolny
Ulica Francuska, skrzyżowanie z Walecznych
Saska Kępa, Warszawa

 

 

 

 

 

 

 

 

Odwiedź nas na Facebooku
oraz Instagramie