Trzy spotkania w sierpniu

W sierpniu zapraszamy nie tylko na dwa regularne spotkania w soboty, ale również specjalny koncert we wtorek, 1 sierpnia, upamiętniający rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

1 sierpnia – SAHEL BLUES
Zespół to pomysł dwóch przyjaciół z Senegalu, Pako Sarra i Mamadou Dioufa, którzy zaprosili saksofonistę Grzegorza Rytkę do wspólnego grania. Twórczość zespołu można określić jako world music – ich muzyka jest dialogiem kultur, sztuką eksperymentu, połączeniem rożnych gatunków. Na scenie bogata różnorodność etniczna Senegalu flirtuje z soulem, subsaharyjskim bluesem i akustycznym reggae oraz improwizacją. Podczas koncertów Sahel Blues dźwięki migrują – tak jak cały kolektyw nomadów-muzyków, którzy poznali się w Warszawie, gdzie mieszkają od lat.
Koncert 1 sierpnia upamiętni postać Augusta Agboli O’Browna – Nigeryjczyka walczącego w Powstaniu Warszawskim pod pseudonimem „Ali”.

 

5 sierpnia – BENOIT LE GROS & MOHAMED FOFANA
Pierwsza sobota sierpnia to energetyczne warsztaty gry na djembe z Benoit Le Grosem oraz Mohamedem Fofaną. Obaj muzycy są też dyplomowanymi tancerzami – można więc liczyć również na weekendową dawkę tańca! Warsztaty odbędą się na poziomie otwartym – może w nich wziąć każdy, niezależnie od doświadczenia. Zapewniamy djembe, ale można przyjść także z własnym instrumentem.
Benoit Le Gros to muzyk i tancerz pochodzący z Togo. Specjalizuje się zarówno w tradycyjnym tańcu afrykańskim, którego uczył się m.in. w Union des Balet du Togo, jak i tańcu afro-współczesnym i modern. Jako aktor występował we wrocławskim Teatrze Capitol, w spektaklach „Umwuka” i „Hair”.
Mohamed Fofana urodził się w Sierra Leone. Był członkiem narodowego baletu Sierra Leone, z którym występował w wielu krajach. Jest nie tylko muzykiem, tancerzem i instruktorem tańca, ale również akrobatą.

 

19 sierpnia – BUBA BADJIE KUYATEH
Buba Kuyateh to gambijski muzyk i śpiewak, pochodzący z rodziny griotów wykonujących etniczną muzykę zachodnioafrykańską na tradycyjnym, 21-strunowym instrumencie – korze. Tradycyjne brzmienia Afryki Zachodniej oraz pieśni griotów – dzięki którym z pokolenia na pokolenie przekazywana jest w Gambii tradycyjna wiedza, kultura i obyczaje – łączą się w wykonaniu Buby z jazzem, funkiem i innymi nowoczesnymi brzmieniami. Niezwykłe brzmienie kory oraz muzyczna otwartość Buby zaowocowały współpracą z artystami takimi jak Maria Pomianowska, Alina Mleczko, Urna Chahar Tugchi czy Stanisław Soyka.

 

Start: 17:00, wstęp wolny
Ulica Francuska, skrzyżowanie z Walecznych
Saska Kępa, Warszawa

Kolejne wydarzenia:
2 września (Justyna Jary & Pompadur) oraz 16 września (Mamadou & Sama Yoon)

3_Buba

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odwiedź nas na Facebooku
oraz Instagramie