Sierpień: gitara, balafon i kora

Sierpień pod Baobabem będzie bardzo senegalski: 13 sierpnia wystąpi Pako Sarr, dwa tygodnie później – duet Amadou Fola & Abdoulaye Badji.

 

13 sierpnia, 17:00 – PAKO SARR PROJECT
Pako Sarr – warszawiak z Senegalu, muzyk o charakterystycznej barwie głosu, gitarzysta, kompozytor i producent. Karierę zaczynał w Dakarze jako perkusista w młodzieżowym zaspole Soweto Boys, z czasem zainteresował się też grą na gitarze i rozwijaniem umiejętności wokalnych. W swoich utworach czerpie z afro, reggae, soulu, popu i rocka, łącząc rytmy afrykańskie z zachodnimi.
Pod Baobabem Pako wystąpi z zaproszonymi gośćmi.

 

27 sierpnia, 17:00 – AMADOU FOLA & ABDOULAYE BADJI
Koncert na balafon i korę w wykonaniu senegalskiego duetu Amadou Fola Balde & Abdoulaye Badji.
Pochodzący z Dakaru Amadou to kompozytor i multiinstrumentalista – wirtuoz gry na balafonie, bębnach djembe i sabar, gitarze, a także tancerz i choreograf specjalizujący się w tańcach sabar.
Urodzony w regionie Cassamance Abdoulaye gra m.in. na korze, bębnach djembe, dundun i sabarach, kongas, sewourouba, tama, bougarabou i posiadacz pięknego głosu, umiejętności muzyczne doskonalił od dzieciństwa. Miłość do gry na korze – tradycyjnym zachodnioafrykańskim instrumencie o 21 strunach – zaszczepił w nim dziadek.

 

Kolejne spotkania pod Baobabem:
• 10.09: Trio Tangreen
• 24.09: Mamadou & Goście

 

Ogródek Café Baobab
ul. Francuska 31
Saska Kępa, Warszawa
Wstęp wolny

Odwiedź nas na Facebooku