Muzyczne spotkania na Francuskiej 2014

31 maja – 20 września 2014

31 maja: DJOLOF-MAN
Senegalskie trio w składzie: Pako Sarr (gitara, wokal), Mamadou Diouf (djembe, wokal), Mouhamed Mbow (djembe, wokal). Ich muzyka to połączenie etnicznych brzmień Zachodniej Afryki, soulu i reggae.

14 czerwca: GOO BA
Mamadou Bâ (gitara, śpiew) – aktor, dramaturg, choreograf, muzyk i śpiewak pochodzący z Dakaru, zafascynowany literaturą w językach pël i wolof.

28 czerwca: NATAN KRYSZK TRIO
Sąsiedzki akcent w programie Muzycznych spotkań na Francuskiej to występ jazzowego, improwizującego trio saksofonisty Natana Kryszka z Saskiej Kępy. Zespół zagra w składzie: Natan Kryszk (saksofon), Tymon Bryndal (kontrabas) i Bruno Jasieński (perkusja).

5 lipca: GROOVE BAZA
Groove Baza łączy kultury muzyczne, których wspólnym mianownikiem jest rytm i puls: reggae, afro beat, funk i acid jazz.
Zespół ma w repertuarze autorskie kompozycje oraz covery Fela Kutiego, The Clash, Maxi Priesta, Boba Marleya, Beastie Boys i Paula Simona.
Grupa powstała w 2011 roku z inicjatywy Tomka Koncy – muzyka, producenta, promotora i dziennikarza muzycznego.

19 lipca: STREFA RYTMU
Warsztaty gry na bębnach djembe ze Strefą Rytmu to wyprawa w świat rytmów Afryki Zachodniej. Po warsztatach: koncert Grupy Perkusyjnej Strefa Rytmu, której towarzyszy widowiskowy taniec oparty na choreografiach baletów Zachodniej Afryki.

2 sierpnia: SKADYKTATOR & JEGO KOSMICZNE COMBO
Najświętszy i Jedyny Cud Wladca Ska Świata Jego Wysokość SKAdyktator! Demonstruje siłę żelaznych ska-zasad:
1. Ska powstało przed reggae.
2. Ska się tańczy, a nie poguje.
3. Młody Bob Marley nie grał reggae – grał ska!

16 sierpnia: BUBA KUYATEH
Gambijski muzyk (kora) i śpiewak, pochodzący z rodziny griotów wykonujących tradycyjną muzykę zachodnioafrykańską na korze. Tradycyjny repertuar griotów w jego wykonaniu łączy się z jazzem, funkiem i innymi nowoczesnymi brzmieniami.

30 sierpnia: GRUPO DE CAPOEIRA ANGOLA ZIMBA
Capoeira to afro-brazylijska forma tańca i sztuki walki, w której ważny jest rytm, muzyka, śpiew, ruch, ekspresja artystyczna. Grupo Zimba podkreśla silne związki capoeiry z rytualnymi tańcami wojowników z rejonów dzisiejszej Angoli, Konga, Nigerii.

6 września: SENEGAMBIA COLLECTIF
Kolektyw muzyków z Senegalu i Gambii, którzy poznali się właśnie w Café Baobab na Francuskiej: Pako Sarr (gitara, śpiew), Buba Kuyateh (kora, śpiew), Goo Ba (gitara, śpiew), Mamadou Diouf (djembe, śpiew), Mohamed M’bow (djembe, śpiew).

20 września: KAPELA CZERNIAKOWSKA
Kapela Czerniakowska wykonuje utwory z obszaru miejskiego folkloru warszawskiego. Zespół powstał w 1968 roku, a na Francuskiej zespół zagra w składzie: Sylwester Kozera (bandżolka, wokal) Paweł Goleń (kontrabas, wokal), Robert Kuśmierski (akordeon, wokal), Damian Orłowski (skrzypce).

 

Ogródek Café Baobab
ul. Francuska 31
Saska Kępa, Warszawa

Start: 17:00 (z wyjątkiem 20.09 – początek o 16:45)
Wstęp wolny