Maj pod Baobabem: Afryka Zachodnia

Dwa pierwsze spotkania na Francuskiej to popołudnia z muzyką zachodnioafrykańską: 16 maja odbędą się warsztaty gry na djembe ze Strefą Rytmu i koncert zespołu Wielbłądy, 30 maja wystąpi Buba Kuyateh z zespołem Bantamba.

 

16 maja, 17:00 – STREFA RYTMU & WIELBŁĄDY

Granie pod Baobabem rozpocznie w tym roku wyprawa w świat rytmów Afryki Zachodniej – otwarte warsztaty gry na bębnach djembe połączone z jam session. Po warsztatach – koncert zespołu Wielbłądy, który tworzą Gwidon Cybulski, Kuba Pogorzelski, Mateusz Szemraj, Sebastian Wielądek i Jacek Mielcarek. Grają muzykę inspirowaną afrykańskim bluesem, a także wpływami arabskimi, perskimi, ormiańskimi i polskim folkiem.

 

30 maja, 17:00 – BUBA KUYATEH & BANTAMBA

Buba Kuyateh to gambijski muzyk i śpiewak, pochodzący z rodziny griotów wykonujących etniczną muzykę zachodnioafrykańską na tradycyjnym, 21-strunowym instrumencie – korze.
Pieśni griotów – dzięki którym z pokolenia na pokolenie przekazywana jest tradycyjna wiedza, kultura i obyczaje – łączą się w wykonaniu Buby Kuyateha z jazzem, funkiem i innymi nowoczesnymi brzmieniami
.
Pod Baobabem wystąpi z nowym projektem, Bantamba, współtworzonym z Jackiem Mazurkiewiczem (kontrabas) i Dominikiem Jaske (perkusja).

Kolejne spotkania pod Baobabem:

  • 13 czerwca, 17:00 – GROOVE BAZA OLDSTERS
  • 27 czerwca, 17:00 – STREFA RYTMU & VIOLA WOJCIECHOWSKA
  • 11 lipca, 17:00 – AMADOU FOLA & GASPARD CONDE
  • 25 lipca, 17:00 – DJOLOF-MAN
  • 8 i 22 sierpnia oraz 5 i 19 września: szczegóły wkrótce

 

Ogródek Café Baobab
ul. Francuska 31
Saska Kępa, Warszawa

 

Warsztaty djembe (Strefa Rytmu)