Kapela Czerniakowska pod Baobabem

20 września, na zakończenie tegorocznych Muzycznych spotkań na Francuskiej, wystąpi legendarna Kapela Czerniakowska. Będzie klawo!


Kapela Czerniakowska, wykonująca utwory z obszaru warszawskiego folkloru, powstała w 1968 roku. Od 1971 zespół zrealizował około 40 nagrań archiwalnych, kilkanaście programów telewizyjnych i radiowych, a w 1972 – pierwszą płytę w Polskich Nagraniach. Kapela otrzymała trzy złote płyty, zagrała tysięce koncertów w Polsce i za granicą, współpracowała m.in. z Mieczysławem Foggiem.

Mimo że Kapela wykonuje przede wszystkim warszawskie szlagiery oraz autorskie kompozycje, zespół nie stroni od łączenia miejskiego folkloru z innymi gatunkami muzycznymi: z wykonawcami hip-hopu i rapu wspólnie nagrali piosenkę „Pierwszy Sierpnia”, wystąpili gościnnie w utworze „Poczekalnia Dusz” Sokoła i Pono, wzięli również udział w nagraniu „Mama Africa i Matka Litwa” – który jest rezultatem niezwykłego spotkania muzyków z Afryki (Mamadou Diouf, Pako Sarr), Litwy (Kapela Wileńska) i Polski (Kapela Czerniakowska).

Pod Baobabem zespół zagra w składzie:

  • Sylwester Kozera (bandżolka, wokal),
  • Paweł Goleń (kontrabas, wokal),
  • Robert Kuśmierski (akordeon, wokal),
  • Damian Orłowski (skrzypce).
fot Afryka org
Muzycy biorący udział w projekcie „Mama Africa i Matka Litwa”, fot. Afryka.org


20 września, sobota, 16:45

Ogródek Cafe Baobab, ul. Francuska 31
Wstęp wolny