Cztery koncerty w lipcu

W lipcu sezon pod Baobabem w pełni: cztery koncerty, podczas których wyruszamy w muzyczną podróż przez reggae, funk, rytmy meksykańskie oraz zachodnioafrykańskie.

 

2 lipca, 17:00 – ROCH POLISZCZUK
Muzyk, kompozytor i autor tekstów, który zawsze ma plan, by nie dać się zaszufladkować w żadnym gatunku muzycznym. Jego piosenki czerpią z reggae, dubu, funku, hip-hopu, popu, elektroniki, a koncerty to dynamiczny groove i pozytywna dawka żywiołowej energii. W 2015 roku wydał najnowszy album, „Widzę to tak”.

 

16 lipca, 17:00 – LOS AMIGOS
Zespół mariachi „Los Amigos” powstał w 1998 roku, aby promować i podtrzymywać tradycje muzyki meksykańskiej. Grupa w repertuarze ma również inne rytmy latynoamerykańskie, np. merengue (rodem z Dominikany), cumbia (z Kolumbii), son czy bolero. Wśród typowo meksykańskich utworów podczas koncertów Los Amigos można posłuchać utworów son z regionu Jalisco, son jarocho z Veracruz, huapango, corrido ranchero, corrido revolucionario, pieśni ranchera, jak również bolera, paso doble, la danzy czy polka.

 

23 lipca, 17:00 – STROJNOWY
W skład zespołu wchodzą muzycy, którzy współtworzyli polską scenę reggae, a jego liderem jest Piotr Strojnowski – współzałożyciel, pierwszy wokalista i lider legendarnego zespołu DAAB, autor tekstów i współkompozytor takich przebojów jak: „Ogrodu serce”, „Fala ludzkich serc”, „Słowo ciałem się stało”, „Serce jak ogień” czy „Fryzjer na plaży”.
Pozostałymi członkami zespołu są: Grzegorz Rytka, Michał Marecki, Paweł Mazurczak, Jacek Orłow, Krzysztof Niedźwiedzki – znani z takich zespołów jak: T.Love, Daab, Kapela ze wsi Warszawa, Habakuk, The Bartenders.
Pod koniec 2016 roku planowana jest premiera albumu grupy.

 

30 lipca, 17:00 – BUBA KUYATEH & BANTAMBA
Buba Kuyateh to gambijski muzyk i śpiewak, pochodzący z rodziny griotów wykonujących etniczną muzykę zachodnioafrykańską na tradycyjnym, 21-strunowym instrumencie – korze.
Bantamba to trio, które razem z Bubą tworzą Jacek Mazurkiewicz (kontrabas) i Dominik Jaske (perkusja).
Tradycyjne brzmienia Afryki Zachodniej oraz pieśni griotów – dzięki którym z pokolenia na pokolenie przekazywana jest w Gambii tradycyjna wiedza, kultura i obyczaje – łączą się w wykonaniu Bantamby z jazzem, funkiem i innymi nowoczesnymi brzmieniami.

 

Kolejne spotkania pod Baobabem:
• 13.08: Pako Sarr Project
• 27.08: Amadou Fola & Abdoulaye Badji
• 10.09: Trio Tangreen
• 24.09: Mamadou & Goście

 

Ogródek Café Baobab
ul. Francuska 31
Saska Kępa, Warszawa
Wstęp wolny

Odwiedź nas na Facebooku