Czerwiec: Djembe & reggae

W czerwcu na Francuskiej słuchamy energetycznych rytmów Afryki Zachodniej oraz reggae!

10 czerwca: Strefa Rytmu & Wiola Wojciechowska
Grupa Perkusyjna Strefa Rytmu zaprasza na wyprawę w świat rytmów Afryki Zachodniej. Koncertowi towarzyszy widowiskowy taniec oparty na choreografiach baletów Zachodniej Afryki oraz warsztaty tańca zachodnioafrykańskiego z Wiolą Wojciechowską, która pracowała z najlepszymi baletami oraz solistami Mali, Gwinei, Gambii i Senegalu. Koncert i warsztaty to mocna dawka energii i tanecznej ekspresji.

24 czerwca: Strojnowy
Zespół to projekt Piotra „Struny” Strojnowskiego, z którym współzałożyciel i pierwszy wokalista zespołu DAAB po latach nieobecności w muzyce powraca do dobrej tradycji polskiego reggae. Piotr Strojnowski to autor tekstów i współkompozytor takich przebojów jak „Ogrodu serce”, „Fala ludzkich serc”, „Słowo ciałem się stało”, „Serce jak ogień” czy „Fryzjer na plaży”. Muzyczna bezpretensjonalność oraz mądre i piękne teksty mają wypełnić niszę w liryce polskiej muzyki, w której tak niewiele się słyszy komentarzy do czasów współczesnych i tak mało śpiewa się o miłości w sposób bardziej wyrafinowany.
W skład zespołu wchodzą muzycy, którzy tworzyli polską scenę reggae: Grzegorz Rytka, Michał Marecki, Paweł Mazurczak, Jacek Orłow, Krzysztof Niedźwiedzki, Piotr Hrycyk, Łukasz Hodor – znani z takich zespołów jak T.Love, Daab, Kapela ze wsi Warszawa, Habakuk, rygada Kryzys, Kult.

start: 17:00, wstęp wolny
Ulica Francuska, skrzyżowanie z Walecznych
Saska Kępa, Warszawa

Kolejne wydarzenia:
8 lipca (Roll & Tumble Blues Duo) oraz 22 lipca (Jimi Ogden & Discountry), 1 sierpnia (Sahel Blues), 5 sierpnia (Babylon Raus) oraz 19 sierpnia (Buba Badjie Kuyateh), 2 września (Justyna Jary & Pompadur) oraz 16 września (Mamadou & Sama Yoon).

Odwiedź nas na Facebooku
oraz Instagramie